Akıllı Ampul Nedir?

Akıllı Ampul Nedir?

Akıllı Ampul Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle artık evimizin her yerinde akıllı cihazlar kullanmaya başladık. Son dönemin gözdelerinden biri de akıll ampul. Peki akıllı ampul nedir? Nasıl kullanılır?

Akıllı Ampul Nedir?

Akıllı ampul görüntü olarak normal bir ampul gibi görünse de aslında başka cihazlarla bağlantı kurabilen teknolojik olarak daha işlevsel bir ampuldür. Akıllı LED ampuller, internet bağlantısı özellikleriyle temel aydınlatma işlevlerinin yanında aynı zamanda çok kapsamlı bir renk skalası sunarak hem renk sıcaklığını, parlaklığını ve miktarını kontrol edebileceğiniz üstün özelliklere sahiptir. Kimi akıllı ampullerin aynı zamanda telefon üzerinden müzik bağlantısı olması da onları ayrıca tercih edilebilir kılmaktadır.

Akıllı Ampuller Nasıl Kullanılır?

Akıllı LED ampulü duya yerleştirdikten sonra iOS ve Android işletim sistemine sahip ampulleri telefon veya tabletinize yükleyeceğiniz uygulamalar aracılığıyla kullanabilirsiniz. Böylece ampulleri telefonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz.  Ampul markaları arasındaki uygulamalar farklıdır. Dolayısıyla ampul markanızın tavsiye ettiği uygulamayı telefonunuza indirin. Uygulamada açılan listeden ampul adını bulun ve seçin, ardından Wi-Fi ağını seçin ve parolanızı tuşlayın. Bu işlemin ardından ampulünüz internete bağlanacaktır. Bu noktadan sonra dilediğiniz rengi ve tonu seçerek odanızda kendinize özgün bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Akıllı Ampul Avantajları

Akıllı ampullerin uzaktan kontrolünün yanı sıra en güzel özelliklerinden biri de rengini ruh halinize göre ayarlayabilmeniz. Akıllı ampullerde bulunan geniş renk skalası, duygu durumunuza göre farklı ton ve sıcaklıklarda bir ambiyans yaratabilmenizi sağlar.

Akıllı ampuller sıradan ampullere göre çok daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da etkilidir.