LED Panel Işık ve LED Pano Nedir?

LED Panel Işık ve LED Pano Nedir?

LED panel ışıkları ve LED panolar hem ev hem de iş ortamlarında kullanılabilen ürünlerdir. Tavanlara yerleştirilen standart floresan lambaların yerine üretilen bu ürünler, ampul veya eski tarz aydınlatmalar yerine yumuşak ve mükemmel aydınlatmalar için tasarlanmıştır.

Kolay uygulanabilirliği ile birçok farklı yüzey ve alanda kullanılabilen bu ürünlerden farklı şekillerde de yararlanılabilir. Panel ışıklar ve panolar hem enerji açısından hem de maliyet açısından geleneksel floresan lambalara göre çok daha faydalıdır. Evinizde ve iş yerinizde farklı bir ambiyans yaratarak hem daha şık hem de daha uygun ve kullanışlı imkanlar yaratır.

Peki LED panel ışığı ile LED pano ışıkları arasındaki farklar nelerdir ve ne gibi amaçlar için kullanılır? Gelin biraz da bunun üzerinde duralım.

LED Pano Nedir?

LED pano, özellikle grafik sunumlar için kullanılan ve ışığı bir çerçeveden yansıtan popüler ürünlerdir. Genellikle reklam alanlarında ya da dekoratif amaçla kullanılan LED panolar, reklam ihtiyacı olan tüm sektörlerde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Dekoratif amaçlı olarak da daha çok mekanlara yenilik ve şıklık katmak için kullanılır.

LED Panolar Ne İçin Kullanılır?

LED panolar birçok farklı grafik sunumlar ve reklamlar için kullanılmaktadır. Amacına yönelik olarak LED panoları pek çok alanda kullanabilirsiniz. Yaygın olarak reklam tabelalarında kullanılsa da ürünlerinizi daha çarpıcı sergilemek ya da mekanınıza havalı bir görüntü katmak için de LED panoları kullanabilirsiniz. LED panolar sıklıkla şuralarda kullanılır:

-Showroom

-Oteller

-Ofisler

-Etkinlikler

-Reklam Alanları

-Sergi Salonları

-Vitrinler

-Fuar Alanları

-Müzeler

-Sinema Salonları

LED panolar müşterilerin dikkatini çekmek ve görünürlüğü artırmak için çok etkili ürünlerdir. Özellikle reklam panoları olarak kullanıldığında çok etkili reklamlar ortaya çıkartarak satışları artırır. Bu yüzden özellikle iş dünyası için sıklıkla kullanılır.

LED Panel Nedir?

Bir kasa içerisine yerleştirilmiş LED modüller yardımıyla elde edilen ışığın yayılarak ortamı homojen bir şekilde aydınlatmaya yarayan aydınlatma elemanlarına LED Panel denir. Farklı renk skalasını içinde barındıran LED ışıklar ses kontrolü ve manuel kontrol özelliklerine sahiptir.

Bununla birlikte LED paneller eski tip floresanlı aydınlatma panellerine göre %70 tasarrufla çalışır ki bu da sürekli yanan ve uzun süre açık kalan ışıklı aydınlatmada çok yüksek bir maliyet tasarrufu sağlamaktadır. LED paneller bu noktada ekonomik ve oldukça çevre dostudur.

 

LED Paneller Ne İçin Kullanılır?

LED paneller özellikle kişisel alanlarınızda, ev ve iş yerlerinde ortamın ambiyansını geliştirir. İstediğiniz gibi tasarlayabileceğiniz LED panellerle hem oyun oynarken hem özel etkinliklerinizde ses ve ışık dekoru yaratabilirsiniz.